Ptaki śpiewają w Kigali - Koło filmowe

Dodane: 20.01.2018 17:01
przez: mgr Anna Wesołowska

Kategoria: zainteresowania
Data wydarzenia: 11.01.2018

Szkolne Koło Filmowe kontynuuje swoją działalność w Nowym Roku 2018. W dniu 11 stycznia członkowie Koła wraz z opiekunem mgr Anną Wesołowską wybrali się do kina Helios w Sosnowcu na film pt. "Ptaki śpiewają w Kigali". Film wyreżyserowany został przez Joannę Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Zaznaczyć przy tym trzeba, że jest to ostatni przed śmiercią film tego reżysera.
Akcja filmu rozpoczyna się w 1994 roku. Polska ornitolog wyjeżdża do Rwandy w celu prowadzenia badań naukowych nad spadkiem populacji sępów. Kiedy rozpoczynają się ludobójcze walki pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu, ratuje młodą dziewczynę - córkę swojego współpracownika z plemienia Tutsi. Zabiera ją ze sobą do Polski i tu kobiety próbują zapomnieć o tym, co przeżyły, nawiązać między sobą nić przyjaźni i wieść w miarę normalne życie.
Film otrzymał wiele prestiżowych nagród. Przede wszystkim Srebrne Lwy 2017 za reżyserię przyznano K. Krauzemu i J. Kos-Krauze. Ponadto Złote Lwy za najlepszą rolę kobiecą otrzymały Eliane Umuhire i Jowita Budnik, a Złote Lwy za najlepszy montaż - Katarzyna Leśniak. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego filmu, bo warto...​
Pokaż galerię