Czytanie "Wesela" w Elektroniku

Dodane: 30.11.2017 22:11
przez: mgr Mariola Grudecka

Kategoria: zainteresowania
Data wydarzenia: 30.11.2017

W dniu 30 listopada uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na lekcję z literatury, lekcję powtórzeniową, której temat brzmiał : Czytanie "Wesela" w Elektroniku. Lekcja ta była nietypowa, ponieważ to nauczyciele wystąpili w niej w roli lektorów - przypominając młodzieży charakterystycznych bohaterów dramatu Wyspiańskiego i sceny z ich udziałem.
Pragnąc oddać niezwykły, magiczny nastrój dramatu , nauczyciele odczytali wybrane sceny w atmosferze przypominającej teatr, stąd ich kostiumy i rekwizyty.
Pomysłodawcą i reżyserem występu a zarazem czytającą rolę Panny Młodej - była pani Barbara Marciniak - Jędrzejczak. Dialogi Pana Młodego i Poety czytał pan Bartosz Jędrzejczak.Role Gospodyni i Gospodarza przypadły w udziale pani Dyrektor - Marzenie Woli i panu Romanowi Majewskiemu. Dialogi pomiędzy Radczynią i Kliminą zostały odczytane przez panie : Mariolę Grudecką i Małgorzatę Kolańczyk.Rola Księdza przypadła w udziale - panu Henrykowi Kani. Kwestie Wernyhory odczytał pan Wiktor Puchała, a Jaśka - pan Robert Korzeń. Chochołowi użyczył głosu - pan Stanisław Mutz. Muzykę i rekwizyty opracowała i przygotowała - pani Agnieszka Kołaczyńska. Asystentem reżysera była pani Mariola Grudecka.
Stroje dla artystów zostały wypożyczone z Teatru Zagłębia w Sosnowcu
Imprezie towarzyszyła wystawa okolicznościowa dotyczącą życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego dostępną w bibliotece szkolnej.
Występ przypadł młodzieży do gustu, o czym świadczyło zasłuchanie widowni i gromkie oklaski po zakończeniu.

fot. Dominik Muszyński
Pokaż galerię