Kindloteka Amazon w bibiotece

Dodane: 10.06.2017 08:06
przez: mgr Agnieszka Gwizada

Kategoria: biblioteka
Data wydarzenia: 07.06.2017

100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym trafiło dziś do sosnowieckiego Elektronika. Wszystko w ramach Kindloteki Amazon, firmy, która niebawem rozpocznie działalność w Sosnowcu. Centrum Logistyczne przy ul. Inwestycyjne ma być otwarte już jesienią.
Kindloteka to program oparty na współpracy z placówkami w społecznościach, w pobliżu których swoje siedziby w Polsce ma Amazon. Papierowe i elektroniczne książki, a także czytniki e-booków trafią do szkół i bibliotek w wybranych częściach kraju w ramach programu wspierania czytelnictwa. – W Sosnowcu nasza firma niebawem rozpocznie swoją działalność, ale my już teraz chcemy być obecni w świadomości mieszkańców. Elektronik to pierwsza ze szkół, której przekazaliśmy książki i czytniki. W przyszłym roku szkolnym obdarujemy kolejne – podkreślają przedstawiciele firmy Amazon.
Amazon wystartował z Kindloteką w 2015 r. Według pomysłodawców programu, w biorących w nim udział placówkach czytelnictwo wzrosło średnio o 20 proc.
(tekst i zdjęcia pochodzą ze strony sosnowiec.pl)
Pokaż galerię