Wycieczka do Wrocławia

Dodane: 19.12.2016 09:12
przez: mgr Agnieszka Kołaczyńska

Kategoria: wycieczki
Data wydarzenia: 09.12.2016

9 grudnia 2016r. uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.
Program obejmował zwiedzanie Muzeum Narodowego, którego częścią jest Panorama Racławicka namalowana we Lwowie w 1894 roku w setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka (malarz batalista) a także Ludwika Bollera, Tadeusza Popiela, Zygmunta Rozwadowskiego i innych. Uczniowie mogli poznać historię Powstania Kościuszkowskiego a także podziwiać monumentalne dzieło malarskie o tematyce historycznej, batalistycznej oraz religijnej. Owalny kształt i efekt iluzji dzięki połączeniu obrazu olejnego z elementami dekoracyjnymi leżącymi u jego podnóża. Artyści zacierali granicę między widzem a dziełem i publiczność odczuwała wrażenie uczestnictwa w uwiecznionych wydarzeniach.
W Muzeum Narodowym mogliśmy podziwiać dzieła sztuki niemal w każdej technice i rodzaju a perełką były SZATY z obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, które mogliśmy zobaczyć z bliska.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium, w którym mogliśmy podziwiać różnorodne eksponaty związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki"!
Ostatnim punktem był "Jarmark świąteczny" na Starym rynku Wrocławia, gdzie podziwialiśmy wszelkie ekspozycje związane z kulturą ludową i tradycją świąteczną.
Pełni wrażeń wróciliśmy do Sosnowca.
Pokaż galerię