Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Dodane: 06.12.2016 08:12
przez: Admin

Kategoria: wydarzenia
Data wydarzenia: 05.12.2015

Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu aktywnie włączył się w Pierwszy Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca sprawić, aby kształcenie i szkolenie zawodowe było postrzegane jako bardziej atrakcyjne.
Uroczysta inauguracja Tygodnia odbyła się 05 grudnia w siedzibie szkoły. Swoją obecnością galę uświetnili przedstawiciele władz Sosnowca, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, wyższych uczelni, w tym Politechniki Gliwickiej i Wyższej Szkoły Biznesu, a także przedsiębiorcy z branży elektronicznej i informatycznej.
W ramach Tygodnia Umiejętności odbywać się będą różne wydarzenia na szczeblu europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym, w państwach Unii, EFTA (Europejskiego Stowarzyszenie Wolnego Handlu) oraz w krajach kandydujących do UE. „Elektronik” włączył się w te działania organizując Festiwal Umiejętności – pod hasłem Odkryj swój talent!, do udziału w którym zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, instytucji edukacyjnych oraz przedsiębiorców. Uczniowie i nauczyciele pokażą atrakcyjność kształcenia i szkolenia zawodowego oraz uświadomią młodzieży szkół gimnazjalnych, że kształcenia zawodowe to nie nudna i niezrozumiała teoria, ale mądry wybór, zapewniający sporą dawkę dobrej zabawy, a jednocześnie większe szanse na ciekawą karierę we współczesnym, stechnicyzowanym świecie.
Przez cały tydzień trwać będzie Festiwal Umiejętności, podczas którego będzie można, poprzez zabawę, odkryć swój talent. Oferta kierowana jest do uczniów gimnazjów wraz z nauczycielami fizyki, techniki i informatyki.
Pokaż galerię