Elektronik najlepszy w województwie

Dodane: 21.10.2016 09:10
przez: mgr Aleksander Gabryel

Kategoria: osiągnięcia
Data wydarzenia: 19.10.2016

19 października br. w Zawierciu odbyła się „Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017”. Była to także okazja do podsumowania sportowej rywalizacji o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2015/2016.
W uroczystości, wraz z uczniami, dyrektorami szkół i nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli: starosta zawierciański Krzysztof Wrona, prezydent Zawiercia Witold Grim, wicekurator oświaty Dariusz Domański, prezes śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek, prezes sosnowieckiego SZS Daniel Gałużny. Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych reprezentowali: dyrektor szkoły Krzysztof Będkowski, nauczyciele wychowania fizycznego: Aleksander Gabryel i Tomasz Rakoczy.
Niezmiernie miło nam poinformować, iż wśród nagrodzonych szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego znalazł się również sosnowiecki Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych. „Elektronik” w klasyfikacji za rok szkolny 2015/2016 zajął 1 miejsce w kategorii chłopców. Sukces wyjątkowy w skali miasta, ponieważ na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat żadna sosnowiecka szkoła nie zajęła 1 miejsca w ww. rywalizacji. Warto nadmienić, że sportowcy „Elektronika” byli lepsi od swoich rówieśników z wielu szkół sportowych województwa śląskiego.
Jest to kolejny sportowy sukces naszych uczniów, którzy okazali się najlepsi w mieście w klasyfikacji na „Najbardziej Usportowioną Szkołę Ponadgimnazjalną” w kategorii chłopców w roku szkolnym 2015/2016.
Gratulujemy całej sportowej społeczności "Elektronika".
Poniżej szczegółowe wyniki Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2015/2016 w kategorii chłopców:
I miejsce Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu
II miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu
III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
IV miejsce Zespół Szkół Sportowych im Polskich Olimpijczyków Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej
V miejsce VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
Pokaż galerię