Projekty międzynarodowe w ramach programu Erasmus+

Dodane: 13.11.2015 10:11
przez: mgr Beata Panuszewska

Kategoria: wydarzenia
Data wydarzenia: 13.11.2015

Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w roku szkolnym 2015/2016 przystąpił do realizacji dwóch dwuletnich projektów mobilności w ramach programu Erasmus+:
1. Mobilność uczniów – projekt „Otwórz się na nowy wymiar” realizowany we współpracy z Fundação Escola Profissional de Setúbal. Partner z Portugalii przyjmie dwie grupy stażystów na staż zawodowy w zakresie informatyki i elektroniki (kwota dofinansowania 63 960 Euro).

2. Mobilność kadry edukacyjnej – projekt „A kogo to… - nas tak!” realizowany we współpracy z firmą szkoleniową BragaMob z Portugalii. Projekt ten nawiązuje do obecnych priorytetów unijnych w zakresie zapobiegania przedwczesnemu opuszczaniu szkoły oraz niepowodzeniom szkolnym wśród młodzieży (kwota dofinansowania
72408 Euro).
Potwierdzeniem udziału w projektach będzie wysoko ceniony na rynku pracy dokument Europass Mobilność oraz Indywidualny Wykaz Osiągnięć - dokument z systemu ECVET. Obydwa projekty po zaakceptowaniu przez Agencję Narodową programu Erasmus+ otrzymały dofinansowanie z Komisji Europejskiej w wysokości 136 368 Euro, co w przeliczeniu wynosi 560 tyś. zł.
Z udziału w projektach oraz zagranicznych szkoleniach będzie miało okazję skorzystać 36 uczniów oraz 28 nauczycieli.