Zwycięstwo w akcji "Kręci mnie zdrowie"

Dodane: 29.04.2014 22:04
przez: mgr Aleksander Gabryel

Kategoria: wydarzenia
Data wydarzenia: 28.04.2014

Miło nam poinformować, że sosnowiecki „Elektronik” wygrał konkurs „Kręci mnie zdrowie”. Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych wraz z dwunastoma innymi szkołami ponadgimnazjalnymi województwa śląskiego został wytypowany przez Premiera Jerzego Buzka i Fundację Alchemia Sportu do udziału w konkursie o nazwie "Kręci mnie zdrowie".
Celem konkursu było wykształcenie potrzeby aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania, propagowanie ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego, troski o zdrowie fizyczne i psychiczne wśród młodych ludzi.
Nauczyciele Elektronika wspólnie z uczniami w okresie od 10 lutego do 21 marca organizowali imprezy sportowe, prezentacje, wykłady promujące zdrowy styl życia, happeningi na terenie szkoły i poza nią. Wszystkie działania były prezentowane na bieżąco na założonym dla potrzeb konkursu fanpage’u https://www.facebook.com/kreci.mnie.zdrowie.
Uroczysta gala, na której ogłoszono zwycięzców rywalizacji odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku. Wzięli w niej udział: premier Jerzy Buzek, Ryszard Bosek mistrz świata i mistrz olimpijski w siatkówce, trener Waldemar Fornalik były selekcjoner reprezentacji polski w piłce nożnej, koordynator konkursu Katarzyna Czajka. Obecni byli również: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, nauczyciele i młodzież ZS nr 1 w Kłobucku oraz przedstawiciele pozostałych szkół biorących udział w konkursie. „Elektronik” reprezentowali: nauczyciele – Aleksander Gabryel i Tomasz Rakoczy i uczniowie: Małgorzata Szczygiel, Krzysztof Piórkowski i Konrad Prokopiak. Pierwsza trójka konkursu:
  • I miejsce - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu
  • II miejsce - Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie
  • III miejsce - Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku
Galę zakończyły pamiątkowe zdjęcia i prezentacja teledysku promującego akcję nakręconego przez uczniów „Elektronika” do piosenki Ilony Chylińskiej pt. „Kręci mnie zdrowie” https://www.youtube.com/watch?v=yUUlNxuaocM
Pokaż galerię