Elektronik Złotą Szkołą 2014

Dodane: 18.02.2014 14:02
przez: Admin

Kategoria: osiągnięcia
Data wydarzenia: 15.02.2014

Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 opublikowane przez miesięcznik Perspektywy. Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych okazał się najlepszym technikum w Sosnowcu, 7. w woj. śląskim oraz 52. w kraju. Dzięki temu, już po raz drugi, uzyskał tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY . Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.
Jego celem jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do dobrych studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.
Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2013 to: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.
W związku z tym dużym sukcesem dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu - Krzysztof Będkowski został zaproszony na uroczyste spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Z rąk Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty przyjął wyrazy uznania i gratulacje z okazji znalezienia się w gronie szkół o najwyższych osiągnięciach edukacyjnych.
Pokaż galerię