Konkurs BÓBR

Dodane: 10.11.2009 12:00
przez: mgr inż. Irena Sowińska

Kategoria: zainteresowania
Data wydarzenia: 10.11.2009

Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia. Zadania są testowe. Należy wybrać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi spośród czterech możliwych.

Chęć udziału w tegorocznej IV edycji zgłosiło 63 uczniów Elektronika. Zawody odbyły się 10 listopada 2009 o godzinie 12.00 w 7 salach komputerowych w szkole. Wyniki będą znane w grudniu.

Opiekunami konkursu są mgr inż.Irena Sowińska i mgr inż.Paweł Matuszczyk. W przygotowanie stanowisk do konkursu i pomoc w sprawnym przesłaniu wyników zaangażowali się uczniowie klasy IVE Tomasz Fudała i Aleksander Tomczyk.
Pokaż galerię