Wyniki EWD - kolejny sukces szkoły!

Dodane: 15.12.2011 12:00
przez: mgr Małgorzata Szota

Kategoria: wydarzenia
Data wydarzenia: 15.12.2011

Zespół EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej) pracujący przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przeprowadził badania wszystkich szkół ponad gimnazjalnych w Polsce. Na podstawie tych badań Zespół określił dwuletnie maturalne wskaźniki EWD za lata 2010-2011. Badania te polegają na porównywaniu metodami statystycznymi osiągnięć szkolnych uczniów rozpoczynających naukę w danej szkole z wynikami na egzaminach maturalnych. Dla każdej szkoły podawane są informacje: wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej (EWD) i wynik egzaminu maturalnego, co pozwala jednocześnie ocenić poziom osiągnięć uczniów oraz wkład szkoły w uzyskanie tych wyników.
Technikum Nr 8 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu zostało uznane za WSPIERAJĄCĄ SZKOŁĘ SUKCESU. Oznacza to, że uczniowie Elektronika osiągnęli wysokie wyniki na egzaminie maturalnym, dzięki ponadprzeciętnej, w porównaniu z innymi technikami w Sosnowcu, efektywności kształcenia w tej szkole.
Graficzna interpretacja wyników oraz szczegółowe informacje dostępne w galerii oraz na stronie http://www.ewd.edu.pl/. Informacje o kolejnym sukcesie szkoły zostały opublikowane na oficjalnych stronach miasta Sosnowca.
Pokaż galerię