Kurs matematyki

Dodane: 20.01.2012 12:00
przez: dr Mariusz Szewczyk

Kategoria: osiagniecia
Data wydarzenia: 20.01.2012

Dnia 20 stycznia 2012 roku w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Matematyka? Spróbuj e-learningowo! Innowacyjne formy edukacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

Spotkanie stanowiło kulminację działań realizowanych w projekcie. Zakończyło ostatni etap e-learningowych kursów matematyki, w których brało udział prawie 700 uczniów z województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. W konferencji wzięli udział uczestnicy kursów, zaproszeni goście oraz członkowie zespołu projektu.

W trakcie kursu, trwającego jeden rok, uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu rozszerzonego z matematyki, nie rzadko również wykraczającą ponad ten poziom. Uczestnictwo w tym kursie wymagało wytrwałości, poświęcenia dziesiątek godzin czasu na samodzielną naukę oraz niemałych umiejętności matematycznych, aby sprostać stawianym przed uczniami problemom matematycznym. Aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, uczniowie musieli rozwiązać wiele trudnych, ciekawych i nieszablonowych zadań. Ze względu na dużą liczbę uczestników, kurs został podzielony na 3 tury. Jednym z uczestników tego kursu był uczeń klasy 3 G – Tomasz Staśko. Okazało się, że był jednym z najlepszych uczestników tego kursu – zdobył pierwsze miejsce w swojej turze kursu.
Pokaż galerię