Wycieczka do Berlina

Dodane: 10.10.2009 12:00
przez: mgr Marta Łuckoś

Kategoria: wycieczki
Data wydarzenia: 10.10.2009

W dniach 07. - 10.10.2009 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Berlina i Poczdamu. Dojazd do Słubic, gdzie byliśmy zakwaterowani, zajął kilka godzin, ale nikt nie narzekał na nudę w podróży.
Już pierwszego dnia udaliśmy się na spacer za granicę, do małego miasteczka, którym jest Frankfurt nad Odrą.Zobaczyliśmy rynek, ratusz i UniwersytetViadrina. Drugiego dnia przyszedł czas na wyjazd do Poczdamu, małego miasta położonego pod Berlinem, a stanowiącego niegdyś letnią rezydencję władców niemieckich. Spacerowaliśmy po ogromnych ogrodach, wspaniałym parku oraz zwiedzaliśmy główny pałac kompleksu Sans Soussi.
Trzeciego dnia nastąpił punkt programu, na który wszyscy czekali, wyjazd do Berlina. Po dwóch godzinach jazdyidealnie gładką niemiecką autostradą dotarliśmy do stolicy Niemiec. Program naszego pobytu w Berlinie obejmował zwiedzanie najważniejszych obiektów w mieście. Byliśmy na Placu Alexandra z Wieżą Telewizyjną, Stadionie Olimpijskim, spacerowaliśmy Aleją Pod Lipami i Kurfuerstendamm, widzieliśmy Uniwersytet Humbolta,Reichstag, Bramę Brandenburską, nową siedzibę kanclerza, zwaną Pralką, największy dom handlowy KaDeWe.Niewątpliwą atrakcją była również wizyta w Muzeum Komunikacji i salonie Mercedesa. Odjeżdżając w późnych godzinach wieczornych spod dworca Zoo nikt nie miał wątpliwości, że Berlin jest wspaniałym miastem.
Pokaż galerię